دانستنی‌ حقوقی؛

آیا گذاشتن کفش در راهروی ساختمان ممنوع است؟

مطابق با قانون در آوردن کفش و گذاشتن آن مقابل ساختمان امری ممنوع به حساب می‌آید.

دانستنی عید//آیا گذاشتن کفش در راهروی ساختمان ممنوع است؟به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، ساختمان‌های مسکونی از آنجایی که دارای قسمت‌های مشاع زیادی هستند قوانین و مقررات خاصی دارند و به همین منظور قانون تملک آپارتمان‌ها به وجود آمده ست.

اما یکی از سوال‌هایی که در آپارتمان نشینی به وجود می‌آید این است که آیا گذاشتن کفش جلوی در آپارتمان و در راهرو ممنوع است یا خیر؟.

در پاسخ به این سوال باید گفت در آوردن کفش جلوی آپارتمان طبق تبصره ماده ۳ آیین‌نامه اجرایی قانون تملک آپارتمان‌ها ممنوع است و از آنجایی که  زیبای نظم ساختمان را برهم می‌خورد کاری غیرقانونی به حساب می‌آید.

علاوه بر آن در آوردن کفش مقابل درب راهرو می‌تواند زمینه سرقت از ساختمان را فراهم کند و اگر سرقت موجب تنش بین اهالی ساختمان شود حتی گذاشتن جاکفشی هم در راهرو ممنوع است.

البته اگر تمام واحد‌ها دارای جا‌کفشی باشند گذاشتن این کمد مخصوص کفش غیرقانونی نیست، اما اگر منجر به از بین رفتن زیبایی ساختمان شود و شکایت سایر اعضا را به دنبال داشته باشد این کار غیر قانونی به حساب می‌آید.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر