دانستنی‌های حقوقی؛

آیا مالک مغازه می‌تواند از مستاجر به دلیل تغییر شغل شکایت کند؟

مطابق با قانون تغییر شغل مستاجر بدون اطلاع مالک قانونی نیست.

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ هرگاه مورد اجاره برای شغل معینی اجاره داده شود و مستأجر بدون رضایت مالک شغل خود را تغییر دهد، مالک می‌تواند از مستاجر خود شکایت کند.

همچنین بر اساس قانون موجر می‌تواند دعوی  تخلیه با شرایط مقرر که در قانون پیش‌بینی شده است را مطرح کند.

بر اساس ماده ۱۴ قانون روابط موجر و مستأجر مصوب سال ۱۳۵۶ موجر حق درخواست فسخ اجاره و تخلیه ملک را دارد و در بند ۷ آن آمده است که در مورد محل کسب و پیشه و تجارت هرگاه مورد اجاره برای شغل معینی اجاره داده شود و مستأجر بدون رضای موجر شغل خود را تغییر دهد مگر اینکه شغل جدید عرفاً مشابه شغل سابق باشد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام /

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر