هفته ششم لیگ اروپا/ شام آخر؛ بزمی برای صعود ۶ تیم

مرحله گروهی مسابقات فوتبال لیگ اروپا امروز (پنجشنبه) با برگزاری ۲۴ بازی به پایان می‌رسد.

به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، هفته ششم و آخر مسابقات مرحله گروهی لیگ اروپا امروز (پنجشنبه) از ساعت ۲۱ و ۲۵ دقیقه آغاز می‌شود و با برگزاری ۲۴ بازی در سراسر قاره سبز پرونده دور گروهی مسابقات فصل ۲۱-۲۰۲۰ بسته خواهد شد.

بازی‌های مرحله گروهی در حالی وارد هفته ششم شده که تکلیف ۳۷ تیم از ۴۸ تیم حاضر در این رقابت‌ها مشخص شده است.

پنجشنبه گذشته و پس از برگزاری مسابقات هفته پنجم مرحله گروهی لیگ اروپا، ۱۸ تیم جواز حضور در مرحله یک شانزدهم نهایی این مسابقات را به دست آوردند و ۱۹ تیم دیگر از دور رقابت‌ها حذف شدند.

علاوه بر این، ۸ تیم نیز از رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا با قرار گرفتن در رتبه‌های سوم گروه‌های خود راهی مرحله ۳۲ تیمی لیگ اروپا شده اند. به این ترتیب در بازی‌های امشب تکلیف ۶ تیم باقیمانده  و صدرنشینان برخی از گروه ها مشخص خواهد شد.

تیم‌های راه یافته به مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ فوتبال اروپا عبارتند از:

  • گروه A: رم (صدرنشین گروه)
  • گروه B: آرسنال (صدرنشین گروه)
  • گروه C: اسلاویا پراگ، بایر لورکوزن
  • گروه D: رنجرز، بنفیکا
  • گروه E: گرانادا، PSV آیندهوون
  • گروه G: لستر سیتی، براگا
  • گروه H: لیل، آث میلان
  • گروه I: ویارئال (صدرنشین گروه)
  • گروه J: آنتورپ، تاتنهام
  • گروه K: دینامو زاگرب (صدرنشین گروه)
  • گروه L: هوفنهایم (صدرنشین گروه)، ستاره سرخ

تیم‌هایی که امشب فرصت دارند به مرحله یک شانزدهم نهایی صعود کنند، عبارتند از:

  • گروه A: کلوژ، یانگ بویز
  • گروه B: مولده، راپید وین
  • گروه F: آزد آلکمار، ناپولی، رئال سوسیداد
  • گروه I: مکابی رژیم اشغالگر قدس، سیواس اسپور
  • گروه K: فاینورد، ولفسبرگ

تیم‌های حذف شده هم عبارتند از:

  • گروه A: زسکا صوفیه
  • گروه B: دانداک
  • گروه C: نیس، هاپوئل
  • گروه D: لخ، استاندارد لیژ
  • گروه E: پائوک، اومونویا
  • گروه F: ریکا
  • گروه G: زوریا لوهانسک (تیم اللهیار صیادمنش)، آاک آتن (تیم کریم انصاری فرد)
  • گروه H: اسپارتا پراگ، سلتیک
  • گروه I: قره باغ
  • گروه J: لاسک، لودوگورتس
  • گروه K: زسکا مسکو
  • گروه L: اسلووان لیبرچ، خنت (تیم میلاد محمدی)

هفته ششم لیگ اروپا: شام آخر؛ بزمی برای صعود ۶ تیم/////

شرایط صعود ۶ تیم باقیمانده:

گروه A

زسکا صوفیه (۲ امتیاز) - رم (۱۳) / یانگ بویز (۷) - کلوژ (۵)

  • در این گروه آاس رم ایتالیا با ۱۳ امتیاز به عنوان تیم نخست صعود کرده است.
  • یانگ بویز اگر برابر کلوژشکست نخورد، به دور بعد صعود می‌کند.
  • کلوژ اگر بتواند حریف سوئیسی خود را شکست دهد می‌تواند راهی دور بعد شود.

گروه B

داندالک (صفر) - آرسنال (۱۵) / راپید وین (۶) - مولده (۹)

  • از این گروه آرسنال با ۱۵ امتیاز به عنوان صدرنشین راهی دوره حذفی شده است.
  • مولده اگر مقابل راپید وین شکست نخورد یا اگر با اختلاف یک گل شکست بخورد راهی دور بعد می‌شود.
  • راپید وین در صورتی که بتواند با نتیجه یک بر صفر یا با اختلاف بیش از ۲ گل برابر مولده به پیروزی برسد راهی دور یک شانزدهم نهایی خواهد شد.

گروه C

لورکوزن (۱۲) - اسلاویا پراگ (۱۲) / هاپوئل (۳) - نیس (۳)

  • از این گروه تیم‌های لورکوزن و اسلاویا پراگ با ۱۲ امتیاز به دور بعد صعود کرده اند و حالا این ۲ تیم فقط برای صدرنشینی رقابت می‌کنند.
  • اسلاویا پراگ اگر بتواند برابر لورکوزن به پیروزی یا تساوی برسد صدرنشین گروه خواهد شد.
  • لورکوزن فقط در صورت پیروزی در این دیدار صدرنشین خواهد شد.

گروه D

استاندارد لیژ (۳) - بنفیکا (۱۱) / لخ پوزانا (۳) - مقابل رنجرز (۱۱)

  • از این گروه هم ۲ تیم گلاسکو رنجرز و بنفیکا با ۱۱ امتیاز صعود کرده اند و در بازی امشب فقط برای صدرنشینی تلاش خواهند کرد.
  • اگر رنجرز بتواند برابر لخ به پیروزی برسد صدرنشین خواهد شد در صورت تساوی امتیازی با بنفیکا بازهم این تیم اسکاتلندی تیم اول گروه خواهد بود.
  • بنفیکا اگر بتواند برابر استاندارد لیژ به پیروزی برسد و رنجرز پیروز نشود، یا اگر بنفیکا مساوی کند و رنجرز ببازد این تیم پرتغالی سرگروه خواهد شد. ‏

گروه E

PSV آیندهوون (۹) - اومونویا (۴) / پائوک (۵) - گرانادا (۱۰)

  • از این گروه گرانادا با ۱۰ و پی اس وی آیندهوون با ۹ امتیاز صعود کرده اند و نبرد بر سر صدرنشینی است.
  • گرانادا اگر پائوک را شکست دهد و یا اگر پی اس وی نتواند اومونویا مقدونیه را ببرد، تیم اسپانیایی صدرنشین خواهد شد.
  • اگر پی اس وی آیندهوون بتواند تیم مقدونیه‌ای را شکست دهد و گرانادا نتواند پیروز شود، تیم هلندی صدرنشین خواهد شد.

گروه F

ناپولی (۱۰) - رئال سوسیداد (۸) / ریکا (۱) - آلکمار (۸)

  • از این گروه ناپولی اگر برابر رئال سوسیداد شکست نخورد یا اگر آلکمار نتواند ریکا را شکست دهد، تیم ایتالیایی به دور بعد صعود خواهد کرد.
  • ناپولی اگر برابر رئال پیروز شود صدرنشین گروه خواهد شد و اگر آلکمار نتواند ریکا را ببرد ناپولی با یک تساوی هم تیم اول گروه می‌شود.
  • رئال سوسیداد اگر بتواند ناپولی را شکست دهد یا اگر به لحاظ امتیازی با آلکمار برابر شود، به دور حذفی صعود خواهد کرد.
  • رئال سوسیداد اگر ناپولی را ببرد صدرنشین گروه خواهد شد.
  • آلکمار با یک پیروزی صعود می‌کند یا اگر رئال سوسیداد برابر ناپولی شکست بخورد، این تیم هلندی با یک تساوی هم راهی دور بعد می‌شود.
  • اگر آلکمار پیروز شود و دیگر مسابقه به تساوی بیانجامد تیم هلندی صدرنشین گروه خواهد شد.

گروه G

براگا (۱۰) - زوریا لوگانسک (۶) / لستر (۱۰) – آاک آتن (۳)

  • از این گروه لسترسیتی و براگا با ۱۰ امتیاز صعود کرده اند.
  • لستر اگر بتواند آاک را شکست دهد یا اگر هم امتیاز با براگا شود، صدرنشین خواهد شد.
  • براگا اگر پیروز شود و لستر نتواند به پیروزی برسد این تیم پرتغالی صدرنشین خواهد شد یا اگر آن‌ها مساوی کنند و لسترسیتی ببازد باز هم این تیم پرتغالی تیم اول گروه خواهد شد.

گروه H

سلتیک (۱) - لیل (۱۱) / اسپارتا پراگ (۶) - آث میلان (۱۰)

  • از این گروه لیل با ۱۱ و آث میلان با ۱۰ امتیاز صعود کرده اند.
  • اگر لیل بازی امشب برابر سلتیک را ببرد یا اگر میلان نتواند اسپارتاپراگ را شکست دهد، صدرنشین گروه خواهد شد.
  • آث میلان هم اگر بتواند برابر اسپارتاپراگ به پیروزی برسد و لیل نتواند سلتیک را شکست دهد، میلانی‌ها سرگروه خواهند شد.

گروه I

ویارئال (۱۳) – قراه باغ (۱) / مکابی (۸) – سیواس اسپور (۶)

  • در این گروه ویارئال به عنوان تیم صدرنشین صعود کرده است.
  • سیواس اسپور اگر بتواند مکابی رژیم اشغالگر قدس را شکست دهد صعود خواهد کرد، اما در صورت شکست سیواس، تیم رژیم اشغالگر قدس به دور حذفی می‌رود.

گروه J

تاتنهام (۱۰) - رویال آنتورپ (۱۲) / لودوگورتس (صفر) - لاسک (۷)

  • از این گروه تیم رویال آنتورپ (تیم علیرضا بیرانوند) با ۱۲ و تاتنهام با ۱۰ امتیاز به دور بعد صعود کرده اند.
  • آنتورپ اگر برابر تاتنهام پیروز شود یا مساوی کند تیم صدرنشین خواهد بود.
  • تاتنهام نیز اگر بتواند آنتورپ را شکست دهد، تیم اول گروه خواهد شد.

گروه K
دینامو زاگرب (۱۱) - زسکا مسکو (۳) / ولفسبرگ (۷) - فاینورد (۵)

  • از این گروه دینامو زاگرب با صادق محرمی مدافع ملی پوش کشورمان به عنوان سرگروه صعود کرده است.
  • ولفسبرگ اگر برابر فاینورد به پیروزی برسد یا مساوی کند به دور بعد صعود خواهد کرد.
  • فاینورد فقط در صورت پیروزی برابر ولفسبرگ صعود می‌کند.

گروه L
هوفنهایم (۱۳) - خنت (صفر) / اسلوون لیبرچ (۶) - کرونا زوزدا (۱۰)

  • از این گروه هوفنهایم با ۱۳امتیاز به عنوان صدرنشین گروه صعود کرده و ستاره سرخ بلگراد هم با ۱۰ امتیاز به عنوان تیم دوم صعود خود را به مرحله یک شانزدهم نهایی مسجل کرده است.

بیشتربخوانید 


انتهای پیام/

گروه مالی گردشگری
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
گروه مالی گردشگری
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
گروه مالی گردشگری
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
گروه مالی گردشگری
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
گروه مالی گردشگری
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر