اتمام‌حجت محیط‌ زیست با باغ پرندگان تهران

مدیرکل دفتر شکار و صید سازمان محیط زیست، از اولتیماتوم ۳ هفته ای به مسئولان باغ پرندگان تهران برای ساماندهی پرندگان غیر مجاز خبر داد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ،علی تیموری با بیان اینکه بسیاری از پرندگان باغ پرندگان تهران بدون مجوز سازمان محیط زیست خرید و فروش و نگهداری می شوند، افزود: در کمیته ساماندهی باغ های پرندگان و باغ وحش ها قرار شد در فاز نخست برای تمام پرندگان باغ پرندگان تهران میکروچیپ نصب شود.

به گفته وی، از آنجا که باغ پرندگان تهران چارچوب ها و ضوابط محیط زیست را رعایت نمی کند، در جلسه ای که با محیط زیست استان تهران برگزار شد، شناسایی پرندگان غیرمجاز این باغ در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل دفتر شکار و صید سازمان محیط زیست بیان کرد: بسیاری از پرندگان این باغ مجوز نگهداری و خرید و فروش ندارند و بر خلاف مقررات سایتیس و همچنین سازمان محیط زیست به صورت قاچاقی خرید و فروش و نگهداری می شوند.

تیموری اظهار داشت: از آنجا که این باغ پیش از ابلاغ ضوابط مربوط به باغ وحش ها توسط سازمان محیط زیست راه اندازی شده، مجوز این سازمان را ندارد اما پس از ابلاغ این موارد بایستی قوانین و مقررات محیط زیست را رعایت کند.

وی افزود: بر اساس جلساتی که با شهرداری منطقه ۴ و محیط زیست استان تهران برگزار شده است، با اولتیماتوم ۳ هفته ای بایستی وضعیت این باغ ساماندهی شود، درغیر این صورت سازمان محیط زیست از طریق مراجع قضائی عمل می کند.

مدیرکل دفتر شکار و صید سازمان محیط زیست تأکید کرد: در صورت رعایت نکردن موازین زیست محیطی در وهله اول پرندگان غیرمجاز از این باغ جمع آوری و به باغ های پرندگان مجاز منتقل می شوند و در صورت ادامه این روند باغ پرندگان تهران تعطیل می شود.

منبع: مهر
انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر